بیننده گرامی، شما هم می توانید عکس ها و آثار صوتی و تصویری مورد علاقه خود را در نگاه به اشتراک بگذارید. لطفا از اینجا
(http://negahmedia.ir/member)
شروع کنید
 
راهنمای کاربردی شبکه نگاه

ثبت نام             ورود به سيستم             فضای شخصی             ارسال ویدئو             ارسال پادکست             ارسال مجموعه تصویری            


برای عضويت در باشگاه مخاطبان شبکه نگاه، از طريق گزينه ثبت نام که در سمت چپ، بالای صفحه اصلی قرار دارد کار را شروع نمائيد


با کلیک بر روی اين گزينه، فرم ثبت نام پيش روی شما نمايش داده خواهد شد


حال با تنظيم صفحه کليد کامپيوتر در حالت فارسی، اقدام به تکميل مشخصات فردی نمائيد. شايان ذکر است تمامی فيلدهای موجود در اين صفحه ضروری بوده و ثبت اطلاعات صحيح و دقيق در آن، برای ادامه همکاری و تعاملات شما با اين سايت مورد نياز می باشد.

نکته 1 : لينک فعال سازی ثبت نام از طريق آدرس پست الکترونيک شما ارسال خواهد شد.

نکته 2 : اطلاع رسانی و ارتباطات ضروری از طريق شماره تلفن همراه شما صورت خواهد گرفت.

نکته 3 : کشور و شهر محل اقامت خود را به دقت تعيين نمائيد. زيرا پاداش و جوايز شما از طريق منابع استانی ما برای شما ارسال خواهد شد.

همانطور که گفته شد، پس از تکميل تمامی فيلدها و فشردن کليد ثبت نام، لينک فعال سازی حساب کاربری به آدرس پست الکترونيک شما ارسال خواهد شد. بنابراين به صندوق پيام خود مراجعه نموده و حساب کاربری خود را از طريق کليک بر روی لينک مربوطه فعال نمائید.


در صورتيکه قبلا ثبت نام نموده ايد و حساب کاربری خود را فعال کرده ايد، برای ورود به صفحه کاربری از طريق گزينه "ورود اعضا" اقدام نموده و بر روی آن کليک نمائيد.با کليک بر روی اين گزينه، به صفحه کنترل اطلاعات مخاطبان وارد خواهيد شد.


که در اين صفحه با اعلام نام کاربری و رمز عبور، سيستم اطلاعات شما را بررسی نموده و در صورت صحت و اعتبار اطلاعات، مجوز ورود شما به بخش پرونده شخصی فراهم خواهد شد.
نکته: درصورتيکه که رمز عبور خود را فراموش کرده باشيد، می توانيد با کلیک برروی سوال "رمز عبور خود را فراموش کرده اید" و پس از اعلام نام کاربری و آدرس پست الکترونيک خود (همان آدرس پست الکترونيک که قبلا در فرم ثبت نام معرفی کرده ايد)، رمز خود را دریافت نمائید.


پس از طی مراحل ورود به سيستم، شما به صفحه شخصی خود وارد خواهيد شد. در اين صفحه، علاوه بر لينک ها و امکاناتی که شما در حالت عادی (زمانی که ثبت نام ننموده ايد و يا ثبت نام کرده ايد ولی وارد سيستم نشده ايد) خواهيد داشت، امکانات خاص فضای شخصی نيز، به ترتيب زير در اختيار شما قرار می گيرد :
آمار رسانه های ارسال شده (آمار عملکرد)
ليست مديريت ويدئوهای ارسالی
ليست مديريت پادکست های ارسالی
ليست مديريت تصاوير ارسالی
ليست علاقه مندی ها
تغيير مشخصات کاربری


1 - آمار رسانه های ارسال شده (آمار عملکرد)
در اين قسمت، اطلاعاتی از ميزان عملکرد شما شامل تعداد کل ارسال ها، تعداد ارسال ها به تفکيک ويدئو، پادکست و عکس، همچنين تعداد تفکيکی آثار پذيرفته شده و رد شده، به نمايش در می آيد.

2 - لیست مديريت ویدئو های ارسالی :
در اين بخش، لیست ویدئوهايی که تاکنون در سايت بارگذاری نموده ايد به ترتيب جديدترين به قديمی ترين به نمايش در می آيد. درصورتيکه اثری از آثار ارسال شده شما از لحاظ شکلی يا محتوايی ايراد داشته باشد، در ستون وضعيت دليل رد آن به شما نمايش داده می شود. همچنين از طريق گزينه "اضافه کردن"، (+) نمایش داده شده است، می توانيد اقدام به ارسال ويدئوی مورد نظر خود نمائید.


  • ارسال ويدئو
    همانطور که در شکل فوق ملاحظه می نمائيد، با فشردن دکمه "اضافه کردن"، فرم ثبت و ارسال ويدئو (شکل زير) در اختيار شما قرار می گيرد.


نکات قابل توجه برای ارسال آثار عبارتند از : انتخاب نام جذاب و مناسب برای اثر، تعيين موضوع، درج متن فارسی و انگليسی (اطلاعات اين دو قسمت به شما در توصيف کاملتر موضوع کمک خواهد کرد)، درج کلمات کليدی مناسب و متعدد برای اثر، انتخاب عکس (SnapShot) جذاب و مناسب.


استاندارد فايل های ويدئويی به ترتيب زير می باشد :
نوع فايل : FLV          
Video Bitrate: 256
ابعاد تصوير:240*320          
حداقل تعداد فریم:24          
حداکثر مدت زمان ويدئو : 5 دقيقه          
حداکثر حجم فايل : 10 مگابایت          
نام فايل : انگليسی تايپ شود          

3 - لیست مديريت پادکست های ارسالی

در اين بخش، لیست پادکست هایي که تاکنون در سايت بارگذاری نموده ايد به ترتيب جديدترين به قديمی ترين به نمايش در می آيد. درصورتيکه اثری از آثار ارسال شده شما از لحاظ شکلی يا محتوايی ايراد داشته باشد، در ستون وضعيت دليل رد آن به شما نمايش داده می شود. همچنين از طريق گزينه "اضافه کردن"، (+) نمایش داده شده است، می توانيد اقدام به ارسال پادکست جديد نمائید.


  • ارسال پادکست :
    همانطور که در شکل فوق ملاحظه می نمائيد، با فشردن دکمه "اضافه کردن"، فرم ثبت و ارسال پادکست (شکل زير) در اختيار شما قرار می گيرد.


نکات قابل توجه برای ارسال آثار عبارتند از : انتخاب نام جذاب و مناسب برای اثر، تعيين موضوع، درج متن فارسی و انگليسی (اطلاعات اين دو قسمت به شما در توصيف کاملتر موضوع کمک خواهد کرد، درج کلمات کليدی مناسب و متعدد برای اثر، انتخاب عکس ( SnapShot) جذاب و مناسب.


استاندارد فايل های صوتی به ترتيب زير می باشد :
نوع فايل : MP3          
Audio Bitrate : 64          
Audio Sample rate : 22050          
حداکثر مدت زمان پادکست : 5 دقيقه         
Audio Channel : 2          
حداکثر حجم فايل : 10 MB          
نام فايل : انگليسی تايپ شود          

4 - لیست مديريت تصاوير ارسالی
در اين بخش، لیست مجموعه های تصويری که تاکنون در سايت بارگذاری نموده ايد به ترتيب جديدترين به قديمی ترين به نمايش در می آيد. درصورتيکه اثری از آثار ارسال شده شما از لحاظ شکلی يا محتوايی ايراد داشته باشد، در ستون وضعيت دليل رد آن به شما نمايش داده می شود. همچنين از طريق گزينه "اضافه کردن"، که با علامت (+) نمایش داده شده است، می توانيد اقدام به ارسال مجموعه تصويری جديد نمائید.


  • ارسال مجموعه تصویری
    همانطور که در شکل فوق ملاحظه می نمائيد، با فشردن دکمه "اضافه کردن"، فرم ثبت و ارسال عکس (شکل زير) در اختيار شما قرار می گيرد.نکات قابل توجه برای ارسال آثار عبارتند از : انتخاب نام جذاب و مناسب برای اثر، تعيين موضوع، درج متن فارسی و انگليسی (اطلاعات اين دو قسمت به شما در توصيف کاملتر موضوع کمک خواهد کرد)، درج کلمات کليدی مناسب و متعدد برای اثر.
استاندارد فايل ها و مجموعه های تصويری به ترتيب زير می باشد:
:استاندارد فايل های تصویری به ترتيب زير می باشد
نوع فايل عکس : JPG         
نوع فايل مجموعه : ZIP          
حداکثر تعداد عکس در مجموعه : 12 قطعه عکس          
حداکثر حجم هر عکس : 512 KB          
حداکثر حجم هر مجموعه عکس : 10 MB          
نام فايل : انگليسی تايپ شود          

تذکر : عکس ها خارج از فولدر zip شود


5 - ليست علاقه مندی ها

در این بخش، ضمن امکان ايجاد دسته های موضوعی برای رسانه های مورد علاقه، ليست علاقه مندی های شما به تفکيک دسته های تعريف شده در اختيار قرار می گيرد.


برای ايجاد سرفصل جهت دسته بندی ليست علاقه مندی ها، از طريق گزينه "دسته جديد" اقدام نماید.با زدن اين دکمه عنوان دسته مورد نظر از شما سوال می شود. با تعيين و ثبت اين عنوان، دسته ای جديد برای گروه بندی رسانه های مورد علاقه شما ايجاد خواهد شد.


6 - تغيير مشخصات کاربری
در این صفحه شما می توانيد، اطلاعات شخصی و کاربری خود را اصلاح و يا تکميل نمائيد.


با زدن اين دکمه، فرم ثبت نام شما نمايش خواهد يافت. در اين لحظه شما می توانيد اطلاعات قبلی ثبت شده را ملاحظه و در صورت نياز، اصلاح نمائيد. با زدن دکمه ويرايش اطلاعات جديد جايگزين اطلاعات قبلی شما خواهد شد.